Expedice samostatných zásilek

Pokud chcete k samostatným zásilkám vytvořit štítky, odeslat data nebo s nimi provést jinou akci, musíte je nejdříve přenést do hlavní expediční tabulky.

Načtete si do tabulky zásilky (viz Načtení samostatných zásilek). Označíte si zásilky, které vás zajímají (zaškrtávátko v prvním sloupci) a kliknete na Přenést zásilky do hlavní tabulky. Tím se zaškrtnuté zásilky přenesou do hlavní tabulky, kde s nimi můžete provést další úkony – vytvořit a vytisknout štítky, odeslat data atd.

Pro samostatné zásilky jsou dostupné i automatické funkce. Je tedy možné u nich automaticky odesílat data a automaticky kontrolovat jejich stav. Tyto informace se pak zpětně propisuji do tabulky samostatných zásilek, takže u každé zásilky v tabulce je vidět datum vytvoření štítku, datum svozu (odeslání dat), stav zásilky a datum doručení.

V hlavní tabulce můžete mít načtené buďto samostatné zásilky, a nebo doklady ze zdrojového systému (Pohoda, FlexiBee, Shoptet). Nemůže tam být všechno najednou. To ale vůbec nevadí. Prostě budete pracovat zvlášť se samostatnými zásilkami a zvlášť s ostatními doklady.