Propojení Balíkobotu na Shoptet

Balíkobot lze napojit na Shoptet. Shoptet sice obsahuje propojení s Balíkobotem přímo v Shoptetu, ale toto propojení má pouze základní funkce. Můj propojovací modul má oproti standardnímu napojení navíc další funkce:

 • podpora více expedičních míst (pomocí profilů),
 • podpora více dopravců,
 • tisk štítků přes čárové kódy,
 • kontrola obsahu zásilky přes čárové kódy apod.

Modul se nainstaluje jako standardní aplikace na Windows. Propojení se Shoptetem funguje tak, že se ze Shoptetu do Balíkobotu načtou objednávky (buďto hromadně za zvolené časové období nebo jednotlivě přes čárové kódy). Modul umožňuje:

Rychlý návod na zprovoznění Balíkobotu nad Shoptetem

 1. Stáhnete a nainstalujete si propojovací aplikaci Balíkobot: https://obchod.blahasoft.cz/balikobot/balikobot_instal.exe
 2. V Balíkobotu v záložce Nastavení/Balíkobot zadáte API přístupy do Balíkobotu. API přístupy do Balíkobotu získáte ve své klientské zóně na https://client.balikobot.cz/. Pak kliknete na Kontrola spojení a Načíst data dopravců.
 3. V Balíkobotu v záložce Nastavení/Mapování dopravy si nastavíte mapování dopravy podle dopravců v Shoptetu.
 4. V záložce Nastavení/Napojení zvolíte Shoptet a potvrdíte změnu napojení.
 5. V záložce Nastavení/Napojení na záložce Shoptet si nastavíte export objednávek ze Shoptetu.
 6. Pokud budete chtít kontrolovat obsah zásilky přes čárové kódy, tak si v Nastavení/Napojení na záložce Shoptet nastavíte export produktů ze Shoptetu.
 7. V záložce Balíkobot si zvolíte časové období objednávek z Shoptetu a kliknete na Načíst objednávky, viz Práce se zásilkami.
 8. Do Balíkobotu se načtou objednávky ze Shoptetu a můžete začít expedovat, viz Proces expedice.
Obsah