Nastavení vlastního exportu objednávek ze Shoptetu

V Shoptetu v menu Objednávky/Export si musíte vytvořit vlastní typ exportu objednávek pro Balíkobot.

  • Při vytváření exportu zvolíte Duplikovat z Shoptet (systémový, xml).
  • Název vlastního exportu zvolíte podle uvážení, třeba Balíkobot-export.
  • Kód dopravy ani stav objednávky v definici exportu neměníte. Tím pádem se do Balíkobotu budou exportovat všichni dopravci a všechny stavy objednávek.

Pokud chcete a víte co děláte, tak můžete zakšrtnout pouze ty kódy doprav popř. stavy objednávek, které chcete ze Shoptetu do Balíkobotu vyexportovat.

V poli Tělo XML smažete text, který tam je. Místo něho vložíte do pole Tělo XML text, který najdete zde: https://balikobot.blahasoft.cz/shoptet_export_objednavky_vzor.txt

Nový text (tělo XML) obsahuje navíc:

  • informace o výdejních místech Uloženky, Zásilkovny a jiných dopravců
  • informace o nastavení dobírky u objednávky
  • informace o cílové zemi ve fakturační a dodací adrese.

Pak kliknete na Uložit a pak se vrátíte na seznam exportů.

Obsah exportu (tělo XML) můžete změnit i později, stačí v seznamu vytvořených exportů kliknout na ten vybraný export a kliknout na Vlastnosti u vytvořeného exportu.

V parametrech exportu v sekci Zahrnout objednávky nebudete nic měnit. Export bude tím pádem obsahovat všechny objednávky ze Shoptetu. Rozmezí datumů se nastaví pak přímo v Balíkobotu.

Adresu exportu (permanentní odkaz zvoleného exportu) potom zkopírujete do Balíkobotu do sekce Nastavení/Napojení/Shoptet/Adresa exportu objednávek.

Rozmezí datumů pro načítání objednávek ze Shoptetu

Dále si v Balíkobotu můžete přednastavit rozmezí datumů, za které se budou objednávky načítat. Pokud si např. přednastavíte objednávky dva dny zpět, tak se do balíkobotu budou ze Shoptetu načítat objednávky vytvořené dnes + včera + předevčírem.

Rozmezí datumů lze pak upravit ještě přímo před načtením objednávek ze Shoptetu.

Načítání exportu objednávek ze Shoptetu offline

Pokud budete potřeboval pracovat s objednávkami z velkého časového období (např. několik týdnů až měsíců nazpět), tak online načítání takto velkého počtu objednávek ze Shoptetu může být velmi pomalé.

Proto je v Balíkobotu možnost stáhnout si export objednávek ze Shoptetu jednorázově na svoje PC, a potom pracovat s těmito objednávkami v Balíkobotu offline.

  • Pokud máte v Shoptetu rozumně málo objednávek a potřebujete pracovat s objednávkami třeba jen za několik dní nazpět, tak pro vás bude zřejmě rychlejší a pohodlnější online varianta.
  • Pokud máte v Shoptetu velmi mnoho objednávek a potřebujete pracovat s objednávkami třeba za několik měsíců nazpět, tak pro vás bude zřejmě lepší offline varianta.

Tím se práce s velkým počtem objednávek výrazně zrychlí, ale zase budou data o objednávkách opravdu offline. Veškeré změny v objednávkách v Shoptetu (změna adresy, dopravce atd.) se v Balíkobotu neprojeví, dokud si znovu nestáhnete offline export objednávek ze Shoptetu. Má to prostě svoje výhody i nevýhody.

V Balíkobotu si můžete nastavit, jak často se má seznam objednávek ze Shoptetu stahovat offline. Vždy se stáhne seznam objednávek za uvedené časové období. Stažení objednávek ze Shoptetu se pak provede před každým načtením objednávek ze Shoptetu do Balíkobotu, pokud je již dříve stažený export starší než zadaný interval (třeba 1 hodina).

Popř. si tlačítkem Stáhnout seznam objednávek teď stáhnete objednávky za uvedený rozsah datumů okamžitě.

Pokud zvolíte variantu Vždy načítat objednávky online přímo ze Shoptetu, tak se budou objednávky načítat ze Shoptetu vždy online. Data o objednávkách budou tedy vždy aktuální, ale načítání objednávek může trvat déle, závisí to na počtu objednávek a zvoleném časovém období.

Obsah