Totální smazání dat

Pokud chcete data o zásilkách úplně smazat, tak je k tomu určeno červené tlačítko Smazat data vlevo pod hlavní tabulkou, a nebo červené tlačítko Smazat data v daném řádku. Tím provedete tzv. reset dat, veškerá data o zásilkách u vybraných dokladů se kompletně smažou a objednávky nebo faktury budou zase „čisté“ bez zásilek.

Smazáním dat přijdete o vytvořené vazby mezi zdrojovým systémem (Pohoda, FlexiBee atd.) a Balíkobotem. Ztratíte existující čísla balíků, nebudete moci vytisknout nebo sledovat již existující zásilky v Balíkobotu. Smazání dat je nevratné!

Funkci využijete např. v případě, že se potřebujete zásilky „zbavit“ – např. jste vygenerovali štítek, odeslali data dopravci a pak jste zjistili, že požadované zboží nemáte na skladě a nemůžete ho odeslat.

Dále využijete smazání dat v případě, že chcete k jednomu dokladu odeslat zásilku vícekrát – např. se vám první zásilka vrátila nebo potřebujete něco doposlat atd.

Před smazáním dat si raději opište čísla mazaných balíků, kdybyste je někdy potřebovali.

Hromadné smazání dat

Data se hromadně smažou červeným tlačítkem Smazat data vlevo pod hlavní tabulkou pro všechny doklady, které:

Smazání dat u jednoho dokladu

Pro smazání zásilkových dat u jednoho konkrétního dokladu využijete výrazně červené tlačítko Smaž data, které smaže data o zásilce u jednoho dokladu.

Obsah