Přístup do API Balíkobotu

Na záložce Nastavení/Balíkobot zadáte své API přístupy do Balíkobotu – API uživatelské jméno a API klíč. Následně kliknete na tlačítko Kontrola spojení a ověříte funkčnost spojení s Balíkobotem.

API přístupy (testovací i ostré hodnoty) najdete ve své klientské zóně na https://client.balikobot.cz

Pokud s Balíkobotem teprve začínáte, doporučuji použít testovací hodnoty. Vše bude fungovat naplno, ale veškeré vytisknuté štítky budou jenom „jako“, nebudou se odesílat žádné reálné zásilky, takže si budete moci všechno bez omezení vyzkoušet.

Načtení číselníků dopravců

Po zadání API přístupů kliknete na tlačítko Načíst data dopravců z Balíkobotu. Tím se načtou aktuální číselníky dopravců a výdejních poboček.

Pokud se na straně dopravce změní například seznam výdejních poboček nebo seznam zasmluvněných služeb, tak musíte na tlačítko Načíst data dopravců kliknout znovu a načíst si aktuální číselníky.

Automatická aktualizace dat dopravců

Pokud využíváte např. zasílání balíků na výdejní pobočky (Zásilkovna, výdejní Parcelshopy atd.), tak si musíte pomocí tlačítka Načíst data dopravců občas ručně aktualizovat seznam poboček a další data dopravců v programu. Pokud to nechcete dělat ručně, tak tato funkce to bude dělat automaticky za vás. Už nebudete muset hlídat, zda dopravce nepřidal nějakou novou pobočku.

Jednoduše si nastavíte časový interval, ve kterém se budou číselníky dopravců stahovat. Pokud budou data v Balíkobotu starší než nastavený čas, automaticky se stáhnou nové číselníky z internetu.

Aktualizace číselníků se provede vždy při spuštění programu nebo při změně aktuálního profilu.

Více expedičních míst

Pokud máte pro jednu firmu více expedičních míst, tak máte pro každé expediční místo přidělené vlastní API jméno a API klíč. Tyto údaje zadáte do aplikace následujícím způsobem:

  • Pokud každé expediční místo obsluhuje jiný uživatel, tak každý uživatel bude mít svoje API přístupy.
  • Pokud více expedičních míst obsluhuje tentýž uživatel na stejném PC, můžete využít ukládání nastavení do profilů, a v každém profilu mít nastaveno jiné expediční místo. Nastavení profilů viz Profily.
Obsah