Nastavení propojení

Nejdříve je potřeba v Balíkobotu v menu Nastavení/Napojení zvolit FlexiBee a potvrdit změnu napojení.

Pro přístup do FlexiBee můžete použít buďto vaše standardní uživatelské jméno (Balíkobot tím pádem „sežere“ jednu licenci do FlexiBee) a nebo můžete použít speciálního API uživatele FlexiBee.

V Balíkobotu v menu Nastavení/Napojení na záložce FlexiBee si nastavíte:

  • Adresu vašeho lokálního nebo cloudového FlexiBee serveru včetně portu.
  • Uživatelské jméno a heslo do FlexiBee. Může to být API uživatel nebo reálný uživatel.
  • Poté kliknete na Načíst data z FlexiBee. Načte se seznam firem z FlexiBee a vyplní se do seznamu.
  • V seznamu si vyberete konkrétní firmu, ze které chcete expedovat, a pro kterou máte přidělené API přístupy od Balíkobotu.
  • Poté kliknete na Načíst filtry a založit štítky. Z FlexiBee se pro vybranou firmu načte seznam uložených filtrů z přijatých objednávek, vydaných faktur a skladových dokladů. Dále se do FlexiBee uloží seznam štítků, které se pak budou používat pro označování stavů zásilek, viz kap. 6.12.2.
  • Dále si můžete nastavit výchozí filtr pro objednávky/faktury/výdejky, který bude přednastavený pro výběr dat.
  • Dále si zvolíte výchozí časové období, který budete používat při načítání záznamů z FlexiBee. Budou se načítat doklady, jejichž datum vystavení je v uvedeném rozsahu. Počáteční i koncové datum můžete ještě upravit přímo ve filtru před načtením dokladů.

Používání detailnějších štítků ve FlexiBee

Ve FlexiBee můžete používat podrobnější štítky, které vám Balíkobot bude nastavovat podle stavů zásilek. Standardní štítky (BB_DORUCOVANO, BB_DORUCENO atd.) se vám pak ve FlexiBee rozdělí např. na BB_NA_CESTE, BB_K_VYZVEDNUTI atd.

Použití podrobnějších štítků si nastavíte v Balíkobotu zaškrtávátkem Používat detailní štítky. Potom kliknete na Načíst filtry a založit štítky. Tím se do FlexiBee uloží podrobnější štítky, které se pak budou nastavovat k dokladům.

Obsah