Nastavení výchozích parametrů u zásilek

Pro každý doklad můžete v ve FlexiBee nastavit výchozí parametry zásilky, které se pak použijí v aplikaci Balíkobot. Do pole Doprava a vyskladnění můžete vložit jednoduchou datovou strukturu, která obsahuje parametry zásilky. Popis datové struktury je zde. Tyto údaje se pak automaticky přenesou a předvyplní do Balíkobotu.

Smysl to má v případě, že např. máte eshop, který je schopen tuto datovou strukturu automaticky zapsat do Pohody. Můžete tak mít předvyplněné údaje o službě dopravce, výdejní pobočce, hmotnosti zásilky, poznámku k zásilce atd. Nemá smysl psát tuto datovou strukturu ručně.

Příklady nastavení jsou zde. Příklady jsou pro Pohodu, ale u FlexiBee je datová struktura úplně stejná, pouze se zapisuje do pole Doprava a vyskladnění.

Nastavení počtu balíků

Počet balíků u vícekusových zásilek se nastavuje ve FlexiBee v hlavičce dokladu na záložce Doplněk v poli Počet balíků. Samozřejmě je možné nastavit počet balíků i v parametrech zásilky nebo v položce dokladu.

Nastavení výdejní pobočky

Výdejní pobočku je možné nastavit buďto z pole Doprava a vyskladnění, nebo z pole ID výdejního místa.

U dopravce Česká pošta/Slovenská pošta – u služeb Balík do balíkovny a Balík na poštu můžete PSČ vybrané balíkovny nebo ukládací pošty uvést buďto do pole Doprava a vyskladnění ve formátu pobocka:psč, nebo do PSČ v dodací (fakturační) adrese u daného klienta. Nebo můžete výdejní poštu vybrat ručně ze standardního výklopného seznamu výdejních poboček.

Příklad nastavení pobočky Zásilkovny z pole Doprava a vyskladnění

ID vyzvedávací pobočky Zásilkovny nebo ID služby se obojí zadává buďto do pole sluzba:… nebo do pole pobocka:

Obsah