Tisk primárních dokladů z Pohody

Balíkobot umožňuje tisk primárních dokladů z Pohody – přijatých objednávek, vydaných faktury, výdejek. Pokud tedy potřebujete zároveň se štítky vytisknout např. i vydané faktury pro jednoduché a rychlé zkompletování zásilky, tak je to možné.

Tiskne se vždy ten doklad, ke kterému vytváříte zásilku. Pokud tedy vytváříte zásilky z faktur, tak si k zásilce můžete vytisknout vydanou fakturu. Pokud vytváříte zásilky z objednávek, tak si můžete vytisknout přijatou objednávku.

Tisknout můžete primární doklady k vybraným dokladům v hlavní tabulce, pomocí tlačítka Tisk primárních dokladů vpravo pod hlavní tabulkou.

Další možností je tisk primárního dokladu k danému záznamu přímo z hlavní tabulky, pomocí tlačítka Vytiskni doklad, které najdete v daném řádku.

Další možností je tisk primárních dokladů z tiskového dialogu, ze kterého tisknete štítky pro jednotlivé dopravce. Můžete tak jedním kliknutím vytisknout štítky a druhým kliknutím vytisknout související primární doklady (faktury, objednávky, výdejky).

Faktura (objednávka, výdejka) se automaticky vytisknou na tiskárnu, kterou máte nastavenou v Pohodě u dané sestavy.

Pokud máte síťovou Pohodu nainstalovanou na serveru, tak Pohoda vytiskne tiskovou sestavu na tiskárnu, která je nastavená u sestavy jako výchozí na serveru, ne na klientské Pohodě. A pokud na serveru žádné tiskárny nemáte a máte v Pohodě třeba pouze tisk do PDF, tak se Pohoda bude snažit vytisknout sestavu do PDF, což může zablokovat celou Pohodu. Je tedy potřeba v tomto případě zajistit, aby tiskárna, na kterou chcete z Pohody tisknout, byla nainstalovaná na serveru.

Zjištění výchozí tiskové sestavy v Pohodě

Aby Balíkobot věděl, kterou konkrétní sestavu z Pohody chcete vytisknout, musíte ID vybrané tiskové sestavy zadat do Balíkobotu. V menu Nastavení/Tiskárny zadáte ID vybrané tiskové sestavy pro vydané faktury, přijaté objednávky a výdejky. Hodnotu ID naleznete v Pohodě v tiskovém dialogu ve vlastnostech vybrané sestavy.

  • ID výchozí sestavy pro vydané faktury bude pravděpodobně 190.
  • ID výchozí sestavy pro přijaté objednávky bude pravděpodobně 383.
  • ID výchozí sestavy pro výdejky bude pravděpodobně 1169.

Obsah